Najmłodsi mogą skorzystać m.in. z nauki gry na instrumentach, nauki śpiewu, a dorośli mieszkańcy uczestniczyć w pracach koła malarskiego lub zapisać się na zajęcia taneczno-ruchowe. Zajęcia odbywają się w świetlicach wiejskich w miejscowościach: Bartąg, Ruś, Tomaszkowo, Dorotowo, Majdy, Stawiguda, Pluski, Wymój, Gryźliny.

W GOK- organizowane są także cykliczne imprezy kulturalno-rozrywkowe oraz wydarzenia plenerowe.

Bo sport to zdrowie
RekreAKCJA tp nowy projekt GOK-u, który powstał w związku z potrzebą aktywnego wypoczynku jako ciekawej formy spędzania wolnego czasu i zakłada popularyzację aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Świetne warunki lokacyjne gminy, która rozciąga się wokół lasów, łąk i jezior, dają bardzo dobre możliwości uprawiania sportów.

W ofercie projektowej znalazły się takie zajęcia rekreacyjne, jak: spacery nordic walking, biegi i marszobiegi, piesze wycieczki z przewodnikiem, wędrówki rowerowe, spływy kajakowe. W ramach projektu ośrodek kultury wspiera także działania lokalnych pasjonatów mniej popularnych i trudniej dostępnych dyscyplin, takich jak: sporty lotnicze (paralotniarstwo, spadochroniarstwo), jazda konna, golf, żeglarstwo, łucznictwo czy paintball. Jeśli interesujesz się wymienionymi sportami i chciałbyś je realizować na terenie gminy, zgłoś się do Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie.
(MW)